Tuesday, 19 February 2013

What I wore to work: Lift edition :-)I seldom have enough time to take a picture of what I wear to work even though I've been meaning to do that for ages! I can usually manage a quick selfie in the lift though so that can give you an idea of how I dress for work!

I love wearing dresses, not really a suit person and I'm glad I don't have to wear it. Rigid suits make me feel like I'm wearing a straight jacket! Yuk!

Outfit details:
Faux fur coat: Topshop (this coat has been my life saver this winter so expect to see a lot more of it!)

Xx

Labels: , , , , , , , , ,

1 Comments:

At 19 February 2013 at 20:18 , Blogger Andie Chambers said...

Ahojda. Moc se mi líbí tvůj blog! Ráda bych Tě pozvala na můj web, který je zaměřen především na poruchy příjmu potravy, ale pozor- ne thinspo, ba právě naopak.Najde tam recepty, které nikde jinde nenajdeš..převážně clean eating, tipy, články postřehy...a v brzké době se rozjede projekt na pomoc lidem s PPP, jen čekáme s kamarádkou, kdy ho schválí krasna.cz. Na blog určitě mrkni, každopádně si tam najdeš to "svoje". A pokud by se ti u mě opravdu moc líbilo, můžeš se přidat mezi mé Followers aneb pravidelné čtenáře (v levém sloupci mého blogu). Přeju krásný zbytek dne. Andie xoxoxox
www.andie-chambers.blogspot.cz

 

Post a Comment

Subscribe to Post Comments [Atom]

<< Home

AllisBelle - A Fashion, Beauty and Lifestyle Blog: What I wore to work: Lift edition :-)

This page has moved to a new address.

What I wore to work: Lift edition :-)